VYBAVENOST

V areálu naleznete základní sociální zařízení, stánek rychlého občerstvení, je zde možnost nákupu základních potravin. Dále disponujeme půjčovnou loděk a jízdních kol, šlapadel a je v našem areálu i víceúčelové hřiště.VOLNÉ CHVÍLE

Okolní panenská příroda Národního parku Šumava se svou nově vybudovanou sítí cyklostezek, které jsou navzájem propojené prostřednictvím tří převozů, které spojují levý a pravý břeh jezera. Cyklotrasy jsou na celkem šesti hraničních přechodech napojeny na sousední rakouské cyklotrasy, ve vnitrozemí můžete samozřejmě pokračovat po cestách, které vedou do sousedních regionů. Veškeré trasy jsou vedeny po komunikacích s minimálním provozem, některé části jsou určené pouze pro cyklisty a chodce.Praktickým průvodcem Vám jistě budou následující stránky a obrázek, který je zobrazuje

více zde

PĚŠÍ TURISTIKA

Lipensko nabízí na jaře, v létě a na podzim pro milovníky pěší turistiky a krásné přírody siť značených turistických stezek a chodníků, které spojují všechny obce a turistické atrakce v regionu. Zajímavá může být projížďka parní lokomotivou, lodí po jezeře nebo jen posezení v některé z místních restaurací při ochutnávce zdejších specialit.

VODNÍ SPORTY

Lipenské jezero je se svými rozměry (délka 42 km šířka 8 km, v nejširším místě a plochou 4870 ha - největší jezero v České republice.

Lipno láká příznivce jachtingu, surfingu, ale i rybolovu. V okolí celého jezera naleznete bezpočet pláží pro slunění a koupání. Velkým zážitkem je i sjezd řeky Vltavy před jezerem i pod ním. O zajištění bezpečí při všech vašich aktivitách se starají celkem tři záchranné organizace.